ЦЕНТРИ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ. КРАЩІ ПРАКТИКИ
Харків
Головна > Карта належних ЦНАП України > Харків

Назва ЦНАПу

Центр надання адміністративних послуг м. Харкова

Адреса ЦНАПу

61010, Харківська обл., м. Харків, вул. Гімназійна, 26

Адреса веб-сайту ЦНАПу

www.dozvil.kh.ua

Номер контактного телефону, адреса електронної пошти, Фейсбук-сторінка, Скайп-і’мя

Конт. тел.: (057) 760-70-40, (057) 760-70-42,

E-mail: dozvil@dozvil.kh.ua,

Фейсбук-сторінка: www.facebook.com/centeradminposlug,

Skype: Cnap.central

Статус ЦНАПу

Міський

Кількість філій ЦНАПу

9 територіальних підрозділів

Кількість адміністраторів ЦНАПу, через яких надаються адміністративні послуги

110  адміністраторів

Кількість представників суб’єктів надання адміністративних послуг, через яких надаються адміністративні послуги

72 суб’єкта надання адміністративних послуг

Фактична кількість наданих адміністративних послуг за 2015 рік

158 646 адміністративних послуг, а  фактична кількість звернень – 440 146.

Фактична кількість наданих адміністративних послуг за 8 місяців 2016 року

131 743 адміністративних послуг, а фактична кількість звернень – 331 290.

Електронні системи, що функціонують у ЦНАПі

Електронне забезпечення роботи ЦНАП - це єдиний інформаційний простір, в який входять супровідні електронні ресурси: веб - сайт, електронні інформаційні термінали, електронна система управління чергою, програма електронного документообігу та автоматизованого обміну даними, он –лайн консультування через «Skype».

Базова інформація щодо діяльності ЦНАП, процедур надання адміністративних послуг, нормативно-правових актів, що регламентують видачу документів у цій сфері, та іншу корисну інформацію розміщено на створеному веб-сайті «Центр надання адміністративних послуг міста Харкова» (www.dozvil.kh.ua). За допомогою веб-сайту існує можливість отримати першочергові оперативні новини щодо бланків, форм та зразків заяв, необхідних для подання в ЦНАП на отримання відповідних видів адміністративних послуг.

Крім того, на веб-сайті ЦНАП функціонує електронний консультаційний центр. У розділі «Отримати консультацію» можливо отримати оперативну електронну консультацію з питань надання адміністративних послуг.

З метою  покращення обслуговування суб’єктів звернень в Центрі надання адміністративних послуг м. Харкова та його територіальних підрозділах, для планування часу та місця подачі документів щодо отримання адміністративних послуг, на веб-сайті ЦНАП запроваджено можливість в режимі он-лайн отримати інформацію щодо поточної кількості відвідувачів в черзі  Центрів м. Харкова.

У розділі «Електронний кабінет» суб’єкт звернення має змогу завести особистий кабінет власних справ та відстежити етапи проходження і терміни виконання адміністративної послуги, отримати відсканований результат адміністративної послуги, а також можливість завчасного планування особистого часу шляхом попереднього  запису до адміністратора на певну годину та день. Крім цього, існує можливість використовувати свій персональний електронний кабінет для зберігання своїх даних. Дані, які зберігаються в електронному кабінеті, доступні користувачу не тільки зі свого комп’ютера, але з інших пристроїв. Можна надсилати свої файли через Інтернет до адміністратора ЦНАП, а також завантажувати дані зі свого кабінету на комп’ютер.

З метою ознайомлення суб’єктів звернення з порядком та умовами надання адміністративних послуг, заповнення суб’єктами звернення необхідних документів у зоні очікування в зручному для перегляду місці встановлено комп'ютерні інформаційні термінали, що містять актуальну, вичерпну інформацію, необхідну для одержання адміністративних послуг. Інформацію, що міститься в інформаційних терміналах, повністю інтегровано до офіційного веб-сайту ЦНАП.

Одним з найважливіших організаційно-технічних рішень, застосованих у ЦНАП, є електронна система управління чергою, яка забезпечує впорядковування черги відвідувачів та дозволяє отримати вичерпну статистичну інформацію за будь-який період роботи ЦНАП, проводити постійну оцінку ефективності його роботи, а також роботи адміністратора або представника суб’єкту надання адміністративної послуги.

Інформаційний портал «Єдиний дозвільний центр» полегшує роботу учасникам ЦНАП в частині контролю та нагадування строків виконання адміністративних справ, а також забезпечує електронний документообіг та автоматизований обмін даними між адміністраторами та суб’єктами надання адмінпослуг в одному інформаційному полі, як у приміщенні ЦНАП, так і на віддалених робочих місцях. Крім цього, передбачено автоматичну функцію щодо SMS-повідомлення заявнику про результат надання адміністративної послуги. Інформаційний портал ЦНАП забезпечує віддалену обробку та зберігання баз даних 10 центрів м. Харкова в єдиній системі.

Також, запроваджено консультування  в режиме он-лайн через «Skype».

Особливості організації надання адміністративних послуг (кращі практики)

Для наближення послуг до безпосереднього місця проживання заявників Харків став першим містом в Україні, де впроваджено практику створення територіальних підрозділів Центру надання адміністративних послуг.  Так, в листопаді 2013 року в усіх 9 районах міста Харкова відкрилися територіальні підрозділи Центру надання адміністративних послуг міста Харкова. Разом з тим, для заявників відсутня територіальна прив’язка до окремого центру адміністративних послуг.

З 05 квітня 2015 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)», яким передбачено передачу повноважень державного реєстратора реєстраційної служби щодо видачі та прийому документів адміністраторам центрів надання адміністративних послуг. У зв'язку із законодавчими нововведеннями, вже в червні 2015 року в ЦНАП, адміністраторами здійснювався прийом документів для проведення державної реєстрації прав на нерухоме майно. Таким чином, м. Харків - перше місто в Україні, де повністю через Центр відпрацьовано механізм отримання адміністративної послуги - реєстрації прав на нерухоме майно, від подання адміністратору заяви на отримання зазначеної адмінпослуги до видачі адміністратором заявнику готового результату з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Історія ЦНАПу

З прийняттям у 2006 році Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності в Україні розпочалася дозвільна реформа – реформа законодавчого та організаційного регулювання процедур видачі документів дозвільного характеру.

З метою створення сприятливих умов для розвитку підприємництва в м. Харкові, спрощення і скорочення термінів дозвільних процедур та удосконалення координації дій дозвільних органів, сесією Харківської міської ради в березні місяці 2006 р. прийнято рішення про створення дозвільного Центру.

У зв'язку із законодавчими нововведеннями виникла необхідність в розширенні вже існуючого дозвільного Центру.

З урахуванням досвіду роботи в цій сфері інших регіонів України, а також світового досвіду для вдосконалення функціонування існуючого дозвільного Центру, забезпечення взаємодії місцевих та регіональних дозвільних органів, 30 травня 2011р. у р. Харкові відкрито оновлений Єдиний дозвільний центр в центральній частині міста за адресою: Червоношкільна набережна, 26.

У 2012 році на базі дозвільного Центру створено Центр надання адміністративних послуг м. Харкова , затверджені Положення і Регламент його роботи.

ЦНАП - це постійно діючий робочий орган Харківської міської ради, в якому надаються адміністративні послуги через адміністратора шляхом його взаємодії з суб'єктами надання адміністративних послуг за принципом «єдиного вікна».

Приміщення ЦНАП відповідає європейським стандартам, забезпечено сучасною комп'ютерною технікою останнього покоління і новітніми інформаційно-комунікативними технологіями.

З метою наближення послуг до безпосереднього місця проживання заявників в листопаді 2013 року в усіх 9 районах міста Харкова відкрилися територіальні підрозділи Центру надання адміністративних послуг міста Харкова.

За результатами неодноразових моніторингових оцінок одним з кращих центрів надання адміністративних послуг в Україні є ЦНАП м. Харкова.

У 2013р. ЦНАП визнано кращим в Україні центром європейського рівня за підсумками проведеного моніторингу Координаційним центром з упровадження економічних реформ при Президентові України.

За результатами опитування населення України щодо якості надання адміністративних послуг, проведеного фондом «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва», м. Харків в 2013 році посів перше місце у рейтингу серед міських центрів надання адміністративних послуг.

Центром Політико-правовоих реформ (Київ) у 2013 році проводився громадський моніторинг діяльності ЦНАП. За результатами моніторингу експертами було високо оцінено діяльність ЦНАП, з 1000 балів ЦНАП отримав 975 балів.

У 2014 році ЦНАП визнаний кращим в Україні центром європейського рівня за підсумками моніторингів, проведених Центром політико-правових реформ, Фондом місцевої демократії, Центром інформаційного консалтингу та Центром досліджень місцевого самоврядування (Львів), Центром підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» (Дніпропетровськ) і посів перше місце.

У листопаді 2015 року за результатами опитування респондентів, який проводився у 40 містах України Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва», ЦНАП визнано одним з кращих в Україні.

Крім цього, окремо слід зазначити, що Академією Фольке Бернадотте (Швеція) у 2015 році місто Харків обрано містом-учасником проекту «Місцеве самоврядування і верховенство права в Україні», а ЦНАП є базою для реалізації зазначеного проекту в місті.

 

Контактна інформація

Наша Адреса:

43000, М.ЛУЦЬК, ВУЛ. Б.ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, 17

Телефон:

Електронна пошта:

PROJECTCNAP@GMAIL.COM

ПОШИРЮЙТЕ !!!

Відеоролик про належні ЦНАП
Детальніше

Продовжується реконструкція приміщень ЦНАП

Незабаром відкриються нові приміщення ЦНАП
Детальніше

При цьому поповнили місцеву казну на 60 тисяч гривень

За півроку ЦНАП Голобської ОТГ надав майже 5 тисяч послуг
Детальніше

Відбулося засідання робочої групи під головуванням віце-премєр міністра

Єдині підходи до надання адмінпослуг
Детальніше

Інформація від ДМС

Щораз більше ЦНАП оформляють біометричні паспорти
Детальніше